Arheološki muzeji u Hrvatskoj u okviru svojih raznovrsnih zbirki posjeduju i impresivnu zbirku egipatskih predmeta nabavljenih iz Egipta ili pronađenih na teritoriju Hrvatske (uglavnom sitni materijal). Uz zbirke muzejskih institucija na hrvatskom prostoru postoji i velik broj privatnih zbirki čiji fundus uglavnom nije sustavno praćen i publiciran. Dominiraju primjerci koji su tijekom XIX. i XX. stoljeća nabavljeni u Egiptu.
U Hrvatskoj se trenutno čuva 377 šaubtija. Najveća zbirka šaubtija u Hrvatskoj čuva se u Arheološkom muzeju u Zagrebu. Ona danas broji 312 predmeta koji najvećim dijelom potječu iz Egipta (305), dok je 7 figura otkriveno na tlu Hrvatske. U Arheološkom muzeju u Dubrovniku čuva se 24 figure koji su u muzej pristigle donacijom braće Amerling 1872. godine. Arheološki muzej u Splitu čuva 9 šauabtija od kojih se jedan otkriven na otoku Hvaru danas nalazi u Arheološkoj zbirci Grge Novaka u Hvaru. U ostalim zbirkama u Hrvatskoj (Arheološki muzej Istre u Puli (4), Samostan sv. Eufemije u Kamporu (4), Muzej suvremene umjetnosti (3), Franjevački samostan na Košljunu (2), Franjevački samostan u Sinju (2), Muzej Slavonije u Osijeku (2), Muzej Mimara (1), privatna zbirka A. Domančić (7), privatna zbirka Tereze Marović (6), privatni posjed gosp. Lika iz Filipana (1) ukupno se čuva 32 šauabtija. Dio manjih zbirki nije sustavno praćen niti publiciran.
Od ukupnog broja šauabtija koji se čuvaju u raznim zbirkama u Hrvatskoj 341 ili oko 91% otpada na primjerke podrijetlom iz Egipta. Ovi primjerci su uglavnom putem posrednika dospjeli u različite zbirke tijekom XIX. i XX. stoljeća. Na teritoriju rimskih provincija Dalmacije i Panonije prilikom arheoloških istraživanja otkriveno je 36 primjeraka ili 9% od ukupnog broja šauabtija koji se čuvaju u Hrvatskoj.